Yurtdışında evlenen ünlüler

 

'Dünya evi'nin kapısını yurtdışında açtılar

Cemiyet ve sanat dünyasından ünlü isimlerin çoğu yurtdışında evleniyor. Kimileri Türk Büyükelçilikleri'ni mesken tutuyor kimileri de Avrupa'nın ünlü mekanlarında nikah kıyıyor. En çok tercih edilen kentler ise Roma ve Londra... İşte yurtdışında evlenen ünlüler....

Siren Ertan&Gökhan Çarmıklı
(Rotterdam Türk Konsolosluğu - 2006)
Yaklaşık dört yıldır birlikte olan Gökhan Çarmıklı ile Siren Ertan'ın nikah için seçtiği yer, geçtiğimiz Sevgililer Günü için gittikleri Rotterdam oldu. Bu nikahtan birkaç gün önce sürpriz bir şekilde Paris'te nişanlanan çiftin evlilik haberi de tam bir sürpriz olmuştu. Çift, Rotterdam'da bulunan Türk Konsolosluğu'nda evlendi.

 

& Bahar&Ozan Şer
(Paris Ledoyen Restoran - 2000)
Yazıcı Otelleri'nin sahibi Hayri Yazıcı'nın kızı Bahar Yazıcı ve Hasan Şer'in oğlu Ozan Şer, evlilik için Fransa'yı seçenlerden... Çift, 2000 yılında Paris'in dünyaca tanınan en lüks ve pahalı restoranlarından Ledoyen'de Türk usülü bir düğünle dünyaevine girdi ve evlilikleri hâlâ mutlu bir şekilde devam ediyor.

Metin&Zeynep Fadıllıoğlu
(Londra, Chelsea Town Hall - 1979)
METİN
ve Zeynep Fadıllıoğlu çifti, 1979 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'daki Chelsea Town Hall'da hayatlarını birleştirmişti. Burada kıyılan nikahın ardından o zamanlar Madison Square Garden'da Metin Fadıllıoğlu'na ait restoranda şık bir düğün yemeği veren Metin ve Zeynep Fadıllıoğlu, 27 yıldır mutlu evliliklerini sürdürüyor.

Musa Aytun&Seren Serengil
(Roma Türk Büyükelçiliği - 2006)
Yaklaşık bir yıldır, internetten chat yolu ile tanıştığı sevgilisi Musa Aytun ile birlikte olan Seren Serengil de evliliğini yurtdışında yapmayı tercih etmişti... Musa Aytun ve Seren Serengil çifti yaşamlarını Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği'nde sade bir törenle birleştirdi. Şu anda hamile olan Serengil'in nikah törenine sadece üç yakın arkadaşı katıldı.

Tuğba Coşkun&Mehmet Ali Erbil
(Roma Türk Büyükelçiliği - 2005)
Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, dördüncü evliliğini Tuğba Coşkun ile İtalya'da Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği'nde yapmayı seçmişti. Çiftin büyükelçilikteki nikah törenine, yakın dostlarından oluşan yaklaşık yirmi kişilik bir grup katılırken, nikah töreninin ardından Türkiye'de Sait Halim Paşa Yalısı'nda bir düğün yapılmıştı. Çiftin mutlu beraberliği yeni doğacak bebeklerinin heyecanıyla devam ediyor.

Osman Rimer&Yüksel Ak
(Roma Türk Büyükelçiliği - 2005)
Şenol İpek'ten ayrıldıktan sonra sürpriz bir şekilde İzmir'in Endonezya Fahri Konsolosu Nalan Rimer'in oğlu işadamı Osman Rimer'le evlenen manken Yüksel Ak da evlilik için tercihini İtalya'dan yana kullananlar